Сірчана кислота - Mexanik385

Перейти до контакту

Головне меню:

Блог > Реактиви
Сірчана Кислота


 Сірчана кислота або сульфатна кислота – одна із найпопулярніших і активних кислот. Це важка масляниста рідина, без кольору і запаху. В промисловості її використовують для добування інших кислот, електролітах, для протравлення шкіри… Для домашніх хіміків піротехніків це один із найголовніших інгредієнтів для синтезу кислот і вибухових речовин.
 Для добування сірчаної кислоти потрібно купити в автомобільному магазині «електроліт» для акумуляторів. Він буває різної густини і відсоткового вмісту кислоти 26% і 28%. Електроліт недорогий, тому краще брати декілька літрів відразу.
 Слід заздалегідь потурбуватись про каструлю із термостійкого скла. Ємкості з іншого матеріалу не підійдуть, кислота почне її роз’їдати і залишить сліди які неможливо відмити. Не менш важливим буде підготовка ємкості, в якій зберігатиметься концентрована кислота. Найкраще підійде скляна склянка із резиновою або капроновою кришкою.
 Концентровану кислоту добувають шляхом випарювання води з електроліту. Це можливо через різну температуру випаровування кислоти (300 градусів) і води (100 градусів), до того вода не дасть піднятись температурі суміші вище 100-110 градусів.
 На відкритому повітрі або під потужною витяжкою поставити каструлю на полум’я, попередньо залляти ¾ об’єму каструлі електролітом. Потрібно довести суміш до кипіння, після цього потрібно зменшити полум’я щоб суміш легко кипіла. Процес може тривати до декількох годин в залежності від кількості суміші. Коли об’єм електроліту впаде до ¼ від початкового рівня, а над каструлею почнуть утворюватись клубки білого диму, це означатиме що майже вся вода випарувалась і кислота готова. Залишилось лише накрити кришкою і дати їй охолонути. Після охолодження кислоту перелити в підготовлену склянку.
 Отриману кислоту можна перевірити за допомогою звичайного сірника. Якщо сірник обуриться в охолодженій кислоті менш ніж за 5 секунд, значить концентрація кислоти перевищує 90% і вона придатна для нітрування. Даним способом можна добути кислоту концентрацією 91-95%.

 Найочікуваніший серіал 2017 року який зібрав навколо себе мільйони фанатів. Сьомий ...
 
Назад до змісту | Назад до головного меню
www.000webhost.com