Ацетат Натрію - Mexanik385

Перейти до контакту

Головне меню:

Блог > Хімія
Ацетат Натрію


 
 Ацетат натрію або гарячий лід - це одна із солей оцтової кислоти, яка замерзає при кімнатній температурі. Її використовують у промисловості, формації, будівництві і для консервування овочів. В промисловості вона відома як консерватор E-262. Ацетат натрію входить до складу рослинних і тваринних клітин. Зустрічається у фруктах поряд з іншими кислотами і у всіх кисломолочних продуктах.
 Ацетат натрію являє собою кристалічну речовину без кольору із слабким запахом оцету. Вона погано розчиняється у спирті і ефірі, але добре розчиняється у воді утворюючи розчин ацетату натрію. Не горить і мало токсичний, дозволений у всіх країнах. Також ацетат натрію використовують фокусники.
 Синтез розчину ацетату натрію відбувається під час гасіння соди оцтовою кислотою. NaHCO3+CH3COOH=CH3COONa+H2CO3 яка відразу розкладеться на H2O+CO2. Утвориться розчин через відсутність чистої оцтової кислоти, а розчини даної кислоти легкодоступні.
 Щоб добути чистий ацетат натрію, потрібно в ідеально чисту каструлю налити оцету і засипати соду доки перестане відбуватись реакція. Речовину потрібно довести до кипіння і випаровувати на невеликому полум’ї, щоб речовина ледь кипіла. Випарювати потрібно до появи на стінках каструлі підгорілості. Після цього потрібно накрити каструлю чистою кришкою і дати охолонути до кімнатної температури. Якщо після охолодження у  каструлі кристалічна речовина, значить у розчині є домішки: пилі або що. В даному випадку потрібно злити воду, якщо вона є, розігріти речовину і поцідити. Якщо речовина після охолодження рідка. Потрібно торкнутись поверхні пальцем. Після дотику речовина повинна кристалізуватись, воду яка може залишитись потрібно злити.
 Зберігати речовину у рідкому стані, в чистій склянці із закритою кришкою.  Важливо зберігати чистоту, через принцип замерзання рідин. Рідни починають замерзати/кристалізуватись при температурі зам5ерзання навколо твердих частинок, які знаходяться в рідині. Тобто якщо рідина буде ідеально чистою, то вона не замерзатиме при температурі замерзання.

 Найочікуваніший серіал 2017 року який зібрав навколо себе мільйони фанатів. Сьомий сезон на 3 серії ...
 
Назад до змісту | Назад до головного меню
www.000webhost.com