Порох у домашніх умовах - Mexanik385

Перейти до вмісту

Головне меню:

Блог > Хімія
Порох у домашніх умовах

  Порох це складова частина всіх піротехнічних виробів. Він використовується для патронів, для запуска ракат, у світло-шумових гранатах, бенгалських вогниках, і салютах. Особливість пороху в тому що він може горіти без кисню, тому він став таким вживаним. Порох поділяєтьс на дві категорії димний і бездимний. Димний порох легко загоряється із виділенням великої кількості газів і прижком температури до 300 градусів. Недостаток димних порохів у їх гідроскопічності. При вмісті вологи вище 5 відцотків він врачає свої властивості. Характеристики бездимного пороху залежить від виду бездимного пороху. В цій статті я опишу виготовлення чорного пороху. Виготовлення всіх інших видів пороху подібне до виготовлення чорного пороху тільки відрізняються інгредієнти. Також чорний порох найлекше виговити через легкість знаходження інгредієнтів.
  Чорний порох на вигляд як чорний порошок, частково розчиняється у воді, легко займистий, якщо підпалити щіпотку пороху він згорить дуже швидко із виділенням білого диму, якщо підпалити у щільно закритій ємкості, то він розірве ємкість із сильним звуком і на великі осколки. Він відноситься до димних порохів тому боїться вологи.
Для виготовлення потрібні: Дерев'яне вугілля, сірка і селітра.
  Дерев'яне вугіля можете купити у магазинах для мангалів і шашличниць. Також ви можете виговити вугіля вдома, для цього потрібно спалити дрова бажано березові або липові. Після того як дрова згоріли потрібно зібрати чорні обгорілі рештки. Коли будете збирати провіряйте щоб небуло незгорілих решток. Це можна провірти просто роздавив або переломав навпіл. Активоване вугілля підійде, але ефект буде слабшим. Кам'яне вугілля непідходить для виготовлення пороху, також непідходить вугілля із фільтрів.
  Сірка потрібна порошоком жовтого кольору, всі інші кольри можуть свідчити про домішки. Сірку можна купити на ринках, в магазинах для добрив, як вросипному виді так і вигляді кусків. Також ви можете купити у ветеринарних магазинах. сірка із сірників непідходить тому що там багато сумішів.
Селітра потрібна калієва. Допускається і натрієва селітра, але ефек буде гіршим, до того порошок більш гідроскопічний. Аміачна селітра непідходить поскільки вона має інші властивоті. Купити селітру ви можете на ринках або в магазинах добрив.
  Для того щоб зробити порох потрібно підготовити всі інгрідієнти. Сірку і вугілля потріно перетерти до порошкоподібної маси, але окремо один від дного, тому що їх потрібно змішувати у певних пропорціях. Селітру потрібно добре висушити поскільки вона при вмісті вологи згортається кульками і порх із невисушеної селітри небуде горіти. Щоб висушити селітру потрібно помістити її в піч на маленькому вогні на годину із привідкритою дверкою і помішуючи час від часу. Також можете сушити в інший спосіб але це займе більше часу.
  Після сушки і перемелювання потрібно змішувати інгредієнти у певній пропорії, втираючи оду речовину в іншу до того моменту доки суміш нестане однорідною. Найчастіше виготовляють найпотужніший склад це - 65% селітри, 17% сірки і 18% вугілля. Після приготування візьміть невелику кількість пороху і підпаліть на твердій поверхні.
  1) Якщо порох незгорів повністю і тліє значить ви погано висушили селітру. Порох повинен швидко згоріти.
 2) Якщо після того як порох згорів залишились білі плями, значить ви додали занадто багато селітри. Додайте ще сірки і вугілля
  3) Якщо після горіння залишився чорний порошок - додайте селіти
  4) Якщо суміш погано загоряється - додайте сірки
  5) Якщо при горінні виділяється багато їдкого диму - додали занадто богато сірки


 
 
 
Назад до вмісту | Назад до головного меню
www.000webhost.com