Denuvo - Mexanik385

Перейти до вмісту

Головне меню:

Блог > DRM
DENUVO


  В останні місяці 2015 року Інтернет вибухнув новиною про зникнення піратських копій ігор через появу нового DRM – Denuvo Anti-Tamper. Ця новина почала поширюватись після заяви лідера хак-групи 3DM – Bird Sister. В заяві говорилось що через пару років із-за розвитку систем захисту піратських копій ігор можливо не існуватиме.
Перша згадка про нову DRM, яку пізніше охрестили незламною, появилась із сайтом Denuvo Software Solutions. Через декілька днів сайт упав майже на цілий місяць. Причина цього падіння невідома, але є чотири основні версії. В першій версії говориться що його зламали хакери. В другій – що геймери влаштували DDoS атаку. В третій – сайт упав через помилку у коді. В четвертій – що із сайтом Denuvo сталось те саме що із онлайн-активацією SecuROM після виходу Bioshock. Всі ці версії малоймовірні.
  Пізніше стало відомо що Denuvo створили звільнені працівники компанії Sony DADC AG, які створили SecuROM і через яку їх звільнили. Після звільнення вони недовго були безробітними. Через деякий час у 2014 році вони працювали під керівництвом австрійської компанії Denuvo Software Solutions, для якої створили Denuvo Anti-Tamper. Більшість думали що Denuvo це оновлена версія SecuROM, але розробники всіх запевняли що Denuvo абсолютно нова DRM яка не має аналогів.
 
  Популярність Denuvo принесли FIFA15 і Lord of Fallen. Після релізу деякий час не було кряків на торентах. Та сама історія сталась із Dragon Age: Inquisition, що підлило масла в полум’я. Відсутність кряків ненажарт налякала любителів піраток, що призвело до появи в інтернеті новини про незламність Denuvo . ЗМІ не обійшли цю новину стороною, чим зробили Denuvo хорошу рекламу. Але незадовго до виходу Fifa16 італійська команда хакерів CPY зламали Fifa15. 27.07.2015 команда CPY зламала Lord of Fallen. Розробники Lord of Fallen були не взахваті від багів Denuvo, але довга відсутність кряків їх приємно здивувало. Також ходили чутки що злом Lord of Fallen, а точніше Denuvo яка захищає гру, фінансують ігрові компанії. На сайті The Dark of Gaming говорилось що за всім стоїть Ubisoft, тому що Denuvo впливала на продаж Assassins Creed Unity. Вони вказували слова працівника компанії який захтів залишитись анонімним. Мало хто довірятиме аноніму, до того він наводив дві зовсім різні гри для порівняння. 06.10.2015 CPY остаточно зламали Dragon Age: Inquisition. Зламані були також всі DLC включно із Trespasser який випустили 08.09.15. Після цього розробникам Denuvo довелось визнати, що в будь якій системі захисту є тріщини через які її можна обійти. Хоч вони заявляли що їх захист незламний.
  Batman: Arkham Knight зламали 29.07.2015 майже зразу після виходу гри в продажу. Через це її зняли з Steam, а в першому patch, який випустили 01.09.2015, була новіша версія Denuvo. CPY не зламали patch, тому що в даній версії Denuvo не було експлойта який використовували для взлому DRM. Але патч містив дуже багато багів, через які власники ліцензійних дисків вертались до попередньої версії гри, яка також містила безліч багів.
  13.08.2015 CPY взлoмали Battlefield: Hardline. Ніхто не може зрозуміти для чого вони встановили дану DRM, адже Battlefield в основному online гра. Ніхто не зможе підключитись до серверу без ліцензії. Offline кампанія присутня, але її оцінюють в 3.7 із 10. CPY визнали що баги з сигналізацією на п’ятому рівні і баг з дверима на восьмому рівні виникли через кряк. Вони випустили кряк-фікс який мав все виправити, але і тут не все гладко, крякнута гра конфліктує із кряком-фікс.
  В іграх Mod Max i Metal Gear Soil V: The Phantom Pain використовується новіша версія Denuvo, яка не містить вразливого експлойта. Не дивлячись на це 08.09.2015 3DM взламала Metal Gear Soil V: The Phantom Pain версію 1.005. Але дехто стверджує що кряк використовує стару версію гри 1.001, тому що остання версія гри має проблеми із процесорами які не підтримують SSE4.1. Спочатку кряк працював лише на Windows7. На наступний день 3DM випустили кряк для Windows8/10, але для процесорів AMD i Core2Duo кряків не було тому що вони не підтримували SSE4.1. Через неділю поширилась новина що в кряк вписаний вірус який змінює стартову сторінку у браузерах. Для Mod Max кряк був готовий майже зразу, але він працював лише на Windows7. 13.09.2015 Glow Storm випустив два кряки, але не для процесорів AMD. На сьогоднішній день є робочі кряки. Саме завдяки кряку від 3DM до гри Mod Max стало відомо що Denuvo це перезібраний VMProtect. По одній із версій це стало відомо після того як хтось відкрив файл 3dmgame.dll в кряку. У файлі знайшли повторення VMProtect, в кряку для Denuvo. По іншій версії інформацією поділились хакери. Доречі компанія Ubisoft використала для Assassins Creed: Syndicate DRM від VMProtect. Можливо вони із самого початку знали що Denuvo це перезібраний VMProtect, а можливо ні.

  Для Just Cause 3, Rise of Tomb Raider і Fifa16 використовувалась новіша версія Denuvo. Кряків до неї нема на сьогоднішній день. 3DM взламали Just Cause 3, але оптимізація взламаної гри унеможливлювала її проходження. Саме тоді 3DM зробили заяву яка згадується на початку статті. Вони кидали взлом, а потім обіцяли попробувати знову. А через деякий час взагалі заявили що відходять від справ на цілий рік, щоб подивитись як це вплине на розвиток ігор. Для любителів піратом це погана новина, але з іншого боку нетака погана. Розробники для ігрових приставок роблять хороші ігри бо їх не взламують, а для комп’ютера гіршої якості. 10.05.2016 R.G Механіки опублікували спосіб обійти захист. Вони запропонували скачувати встановлену гру, яку активували і перевели в Offline режим. Але щоб її скачати потрібно переглядати рекламу в браузерній грі, після чого відправити свій ІР адміну який вирішить давати вам скачати чи ні. Коментарі спірні, одні говорять що гра працює інші – що ні.
  Наспрвді Denuvo не зовсім DRM. Вона DRM яка захищає DRM, тілоохоронець тілоохоронця. Основною проблемою взлому є х64 виконуючого файлу. Відладчик х64dbg на низькому рівні, але Denuvo дав відчутний повштох для вільного проекту open-course x64dbg, який корегують спеціально під Denuvo. Також в інтернеті ходить новина що DRM шкодить SSD. Denuvo постійно переносить частину коду із оперативної пам’яті на жорсткий диск і навпаки. Говорять що проводили досліди з якого стало відомо що за 40 хв гри Denuvo проводить операцій більше ніж на 30 гб, але чітких доказів ніхто не пред’явив. Якщо DRM дійсно за 40 хв проводить операцій більше 30 гб, то це не зламає ваш SSD але трохи зносить. Доречі в ліцензійній угоді до Far Cry: Primal було знайдено наступне “Деякі файли технології захисту від незаконного змінення файлів можуть залишитись на вашому комп’ютері після видалення продукту ”. Саме через це ігрові компанії відмовились використовувати Star Force, яка порушувала права користувача таємно встановлюючи драйвера на дисковий привід.
  Denuvo не покладе кінець піратським копіям ігор, Недивлячись що 3DM на рік відійшла від справ, нічого не зміниться. Подібна історія була із Splinter Cell: Chaos із DRM від Star Force. Її взламували 422 дні, і тоді ніхто не говорив про зникнення піратства.

 
 
 
Назад до вмісту | Назад до головного меню
www.000webhost.com