Підвищення продуктивності комп’ютера - Mexanik385

Перейти до вмісту

Головне меню:

Блог > ПК
Підвищення продуктивності комп’ютера
Підвищення FPS

  В наш час і гри виходять досить часто, і звичайно вони мають високі системні вимоги. Багато людей мають дещо застарілі ПК, а на те щоб купити новий потрібні кошти,і не малі на наш час. Тому на реалізацію потрібен час, але все рівно хочеться грати в новинки ігрової індустрії. Буває що гра зовсім не запускається, або дуже сильно "зависає" тоді бог із ним, ні-так-ні. Буває що гра підторможує, а в деяких місцях підвисає, або малий FPS (FPS- це кількість кадрів в секунду, мінімальна кількість при якій можна грати це 17 кадрів, тоді персонаж діє зразу після кліку мишки, а якщо менше то може пройти декілька секунд. 30- добре, 60- шикарно) тоді тут допоможуть деякі хитрості. Я не буду вдаватись до зарозумілих висловів, всі поняття буду пояснювати, писати по ділу і зрозумілою мовою.

   1. Розгін процесора
  FPS підвищують розгоном процесора. Найчастіше його розганяють через BIOS (BIOS - можна сказати що це прошивка материнської плати, але це пояснення все рівно що лопата снігу на вершині айсберга, або сто доларів у Форт-Нокс. Надіюсь ви зрозуміли на скільки поверхневе це пояснення). Він викликається кнопкою Delete зразу після включення ПК,але до запуску WINDOWS. Коли BIOS відкривсь ми побачимо вікно над яким розміщені вкладки, перехід по яким можна робити за допомогою стрілок на клавіатурі. У різних BIOS різні способи розгону, я опишу як розігнати систему у двох найпоширеніших BIOS.
  1.У старіших BIOS така послідовність: Переходимо до вкладки "Advanced", у вікні появляться стрічки вибору, шукаємо ''Jumper Free Configuring'' нтискаємо "Enter".Вікно оновиться і в йому будуть дві стрічки вибору "Al Overelocking" і "Overelocking Options". Вибираємо "Al Overelocking" натискаємо "Entr" і появиться впадаюча панель, в якій будуть вар’янти вибору "Auto", "Monual", "Standart" і "Overelock Profile". Нас цікавить тільки "Monual"(ручне налаштування) і "Overelock Profile"( профілі розгону). В цьому випадку ми вибираємо "Overelock Profile" оскільки тут готові профілі. Далі ідемо до наступної стрічки "Overelocking Options" і вибираємо у випадаючій панелі 3,5, або 7%, залежно на скільки ми хочемо розігнати процесор. Після натискаємо F10 вибираємо ОК і готово.
  2. У новіших версіях BIOS розгін відбувається у вкладці "OC Tweaker". Шукаємо вкладку "CPU Frequeney Multiplier" і вибираємо у випадаючій панелі один із вар’янтів (наприклад [x.18.5 3700MHz]) і не ставте зразу на максимум, бо чим більший розгін тим сильніше гріється процесор. Після підвищення вольтажу (саме так відбувається розгін, підвищенням напруги) перевіряйте температуру процесора щоб вона не була занадто високою, тут вам допоможе програма "AIDA64". В цій програмі є функція моніторингу ресурсів і температури. Також на деяких ПК можна розігнати процесор завдяки програмам наприклад "ASRock OC Tuner".
    Декілька порад:
  1) Відкрийте кришку системного блоку і відсуньте так щоб було досить місце для повітря, ПК буде краще охолоджуватись
  2) Якщо гра буде секунд 10 підвисать а потім іти нормально ( це називається ТРОТЛІНГ) це викликано перегріванням процесора, процесор нагрівається до критичної температури і автоматично понижує частоту щоб охолодитись і пропускає такти, зменшить частоту процесора
  3) Якщо ви занадто розігнали процесор і ПК сам автоматично вимикається, не панікуйте, просто витягніть батарейку із материнської плати і натисніть 10-15 разів кнопку запуску ПК на системному блоці ( переконайтесь що ПК не підключений до електромережі).
   2. Розгін відеокарти
  Розгін відеокарти простіший ніж процесора. Дві компанії гіганти ділять ринок відеокарт це: ATI Radeon i NVidia GeFoce. Ці компанії досить часто оновлюють драйвера які краще стабілізують роботу і це впливає на продуктивність відеокарти. Щоб розігнати відеокарту досить програми "MSI Aftebuner". Вона досить проста і функціональна, перед використанням ознайомтесь із інструкцією там все чітко по порядку розписано, а підвищуйте частоту поступово щоб не спалити відеокарту. Також там доступні додаткові функції такі як моніторинг ресурсів відеокарти і є можливість змінювати швидкість кулера залежно від температури. Також є хороший додаток до програми це "Koduster" він завантажує відеокарту на 100%, завдяки їй досить зручно розганяти відеокарту оскільки як ви пам'ятаєте при нагрузці все гріється
   3.Розгон оперативної пам'яті
  Оперативну пам'ять розганяють так само як і процесор у BIOS.
  1) У старіших версіях "Adveced"-"Chipset"-"NortBridge Configuration"-"DRA Timing Cnfiguration".Далі на екрані будуть три стрічки 1-"Memory Clock Mode" 2-"Memory Clock Value" 3-" DRAM Timing Mode". В першому ми вибираємо "Limit", в другому ми вибираємо частоту ( наприклад 400MHz) тільки підвищуємо на декілька пунктів і не ставте на максимум.
  2) У новіших версіях BIOS розгін відбувається у вкладці "OC Tweaker". Шукаємо заголовок який написаний чорними літерами "Memory Configuration". Знизу буде написано синіми літерами стрічка вибору "Memory Clock" натискаємо "Enter" і вибираємо один із вар’янтів розгону.
 Щодо програм для розгону оперативної пам'яті, я ними не користуюсь. Але майже всі не радять використовувати програми бо це може спричинити негативні наслідки.
    4.Деякі поради для підвищення FPS
  1) Використання програми "Game Boster". Якщо коротко то через неї запускають ігри, при цьому програма закриває непотрібні служби і програми що знижує завантаження процесора і оперативної пам'яті.
  2) Звільнення оперативної пам'яті за допомогою переведення ПК в сплячий режим. Відкрийте "Диспетчер задач" перейдіть до вкладки "Бистродействие", не закриваючи "Диспетчер задач" натискайте Пуск і Сон. Коли ПК буде переходити в сон постійно рухайте мишкою до увімкнення ПК. Повторіть процедуру декілька раз і здивуйтесь.
  3) Файл підкачки також важливий для ігор, тому щоб підвищити файл підкачки на Windows 7 потрібно: Відкриваємо "Мій комп'ютер" далі у вікні з ліва шукаємо "Допоміжні параметри системи"- клікам і на екрані появиться нове вікно "свойства системи" де переходимо у вкладку "Додатково" де шукаємо заголовок "Бистродєйствие" під яким буде кнопка "параметри" яку натискаємо і появиться нове вікно "параметри бистродействия" де шукаємо заголовок "Виртуальная пам'ять" знизу буде кнопка "змінить" натискаємо і одкриється нове вікно. Там ви побачите дві рамки "Початковий розмір" і "Максимальний розмір" тут задається файл підкачки (наприклад у мене стоїть 6000 і 7000) це кількість мегабайт яку може використовувати система для записування файлів які можуть зразу пригодитись щоб не шукати їх по всьому жорсткому диску.
  4) Виставлення пріоритетів також допомагає підвищити FPS. Для цього стави гру на паузу і натискаємо Alt+Ctrl+Del, після цього гра згорнеться і на екрані буде "Диспетчер задач" переходимо у вкладку процеси шукаємо гру (зазвичай вона найбільше займає пам'яті) натискаємо праву кнопку мишки шукаємо "пріоритет" і вибираємо високий
  5) Оптимізація та Дефрагментація підвищує швидкість ПК. Це може припинити деякі підвисання. Я коротко поясню що це таке: Пам'ять на жорсткому диску складається із кластерів яких там від декількох мільйонів до мільярдів і на них записується інформація. ПК працює і деякі файли видаляють а інші записують, що призводить до заповнення кластерів не по порядку. Там три записані десять пропущені вісімдесят записані, а триста пропущені. Ви установлюєте гру на гігабайт десять і в результаті всі файли розкидані по всьому жорсткому, а під час гри йому потрібно шукати певні файли, щоб їх знайти йому потрібно передивитись пів жорсткого диску щоб найти потрібний і знову шукати якийсь інший, це повторюватиметься до безкінечності. Поки він шукає файл гра відвисає. Оптимізація та Дефрагментація виправляє це. Програма ставить файли по пор'ядку що пришвидшує їх пошук. Я пораджу програму Auslogics BoostSpeed. Вона проста та функціональна. Відкриваємо програму, переходимо до вкладки "Інструменти", у вікні із ліва буде значок жорсткого диска і надпис "Оптимізація та Дефрагментація" натискаємо на його і відкриється вікно у якому розібратись досить легко, ставите галочку навпроти потрібного жорсткого, вибираєте "Оптимізація та Дефрагментація" натискаєте старт і все.
  6) Електро живлення також впливає на продуктивність. Відкриваємо меню "Пуск" шукаємо "Панель управління", відкриється вікно в якому шукаєте "Електроживлення". Відкриваєте і ставите галочку навпроти "Висока продуктивність".

 
 
 
Назад до вмісту | Назад до головного меню
www.000webhost.com